Technologia

PARATEX Light

Lekki materiał o wysokim współczynniku wiatroszczelności i oddychalności, wodoszczelny, odprowadza wilgoć, doskonały jako wyściółka śpiworów i odzieży.

PARATEX Dry

Lekki, ciasno tkany materiał o wodoszczelności 5000 mm słupa wody (materiały o wodoszczelności 1500 mm uznawane są za wodoszczelne). Dzięki różnicy temperatur, hydrofiliczne pokrycie poliuretanowe Paratex Dry transportuje wilgoć na zewnątrz tkaniny. Materiał jest miły w dotyku, dobrze oddycha (7,5 litra/m2/24h) i chroni przed wiatrem. Paratex Dry w całości produkowany jest w Europie.

PARATEX Micro

Wytrzymały, lekki o wysokim współczynniku wiatroszczelności i wodoszczelności. Wytrzymały (heavy duty), gęsto tkany materiał.  Mimo swoje wytrzymałości nadal pozostaje miły w dotyku, doskonale sprawdza się jako materiał zewnętrzny w śpiworach i kurtkach,  gdzie wytrzymałość stawiana jest na  pierwszym miejscu.

PARATEX Steelplate

Wytrzymały, lekki o wysokim współczynniku wiatroszczelności i wodoszczelności.

  • Lekki
  • Wytrzymały
  • O wysokim współczynniku oddychalności (12 litrów/m2/24h)
  • Doskonale odprowadza wilgoć
  • Miękki w dotyku
  • Wiatroszczleny – zatrzymuje bardzo silne powiewy wiatru
  • Pokryty DWR – wymaga periodycznej konserwacji
  • Wyprodukowany w 100% w Europie

SUPERSOFT

Wyściółki w serii Sleeperów wykonane są właśnie z materiału Supersoft –tkanego w taki sposób, aby efektem końcowym był miły w dotyku, bardzo wytrzymały i oddychający materiał.

REFLECTATHERM

Reflectatherm został zaprojektowany do odbijania ciepła i utrzymywania go wewnątrz śpiwora. Warstwa dodaje niewiele gramatury do wagi i tylko nieznacznie wpływa na
zdolności kompresji. W zamian, zwiększa odczucie ciepła o 15% i jest praktycznie niewyczuwalna w dotyku.

Cechy:
1. Materiał pokryty metalicznymi punktami, które pomagają uwięzić ciepło.
2. Doskonały stosunek wagi do temperatury.
3. Pokrycie nie wpływa na oddychalność tkaniny.

PARATEX Antibacterial

Specjalna powłoka antybakteryjna pokrywająca wyściółki śpiworów z serii Travelpak to jedno z najnowszych osiągnięć technologicznych. Paratex Antibacterial stopuje rozwój bakterii a przy tym redukuje nieprzyjemne zapachy. Śpiwory z Paratex Antibacterial doskonale nadają się w długie podróże, podczas których wysokie temperatury i ograniczone możliwości prania mogłyby niekorzystnie wpłynąć na świeżość zwykłego śpiwora. Pokrycie antybakteryjne nie wpływa na doskonałe właściwości materiału Paratex - oddychalność i zdolność odprowadzania wilgoci pozostają niezmiennie wysokie.

TS1

Lekki poliester z wykończeniem przypominającym zamsz; utkany w przędzy o różnej grubości – cieńsza na zewnątrz, grubsza od wewnątrz. Woda zawsze przechodzi od włókiem macro do micro, przez co wilgoć odprowadzana jest od ciała na zewnątrz.

 

MICRODIAMOND

Lekki zewnętrzny materiał ripstop używany w śpiworach z serii Travelpak. Micro Diamond produkowany jest według ścisłych wytycznych Snugpak. Wzór widoczny na tkaninie przypomina małe diamenty, co razem z subtelnym połyskiem sprawie, że śpiwory wykończone Micro Diamond zapewniają nie tylko ochronę przed wilgocią, ale również cieszą oko.

SOFTIE Premier

Snugpak nieustannie pracuje nad polepszeniem jakości swoich produktów, i tak wypełnienie Softie Premier jest tego potwierdzeniem. Podstawowe właściwości Softie Premier są podobne jak te w wypełnieniu Softie, jednak Softie Premier cechuje jeszcze większa wytrzymałość, miękkość i sprężystość. Softie i Softie Premier spotkasz tylko i wyłącznie w produktach Snugpak.

Wypełnienie innych producentów
Zwykłe wypełnienie, proste grube włókna, płaskie i nienaturalne.

Softie® Snugpak
Włókna w różnym kształcie przetwarzane przypadkowo tworzą dodatkowe przestrzenie, w których więzione jest ciepło. Struktura wypełnienia nie zwiększa wagi. 

Cechy:

1. Zatrzymuje ciepło nawet gdy jest mokre
2. Nadaje się do prania
3. Bardzo sprężyste
4. Miękkie w dotyku
5. Z wysokiej jakości włókien

SOFTIE

Jest to poliestrowe wypełnienie, którego Snugak używa w śpiworach z serii Softie. Wypełnienie to wykonane zostało z woskowanych włókien w różnym kształcie. Włókna następnie przetworzono przypadkowo, aby uzyskać efekt naturalnego puchu, zarówno w strukturze jak i właściwościach termicznych. W przeciwieństwie do wypełnień naturalnych, Softie nadaje się do prania i zachowuje większość właściwości grzewczych kiedy jest mokre.

Wypełnienie innych producentów
Zwykłe wypełnienie, proste grube włókna, płaskie i nienaturalne.

Softie® Snugpak
Włókna w różnym kształcie przetwarzane przypadkowo tworzą dodatkowe przestrzenie, w których więzione jest ciepło. Struktura wypełnienia nie zwiększa wagi. 

Cechy:

1. Zatrzymuje ciepło nawet gdy jest mokre
2. Miękkie w dotyku
3. Z wysokiej jakości włókien

TRAVELSOFT

Travel Soft to wypełnienie śpiworów z serii Travelpak. Do produkcji użyto ultralekkich, sprężystych i dobrze kompresujących się włókien. Mimo, że Travel Soft jest objętościowo mniejsze niż pozostałe wypełnienia Snugpak, jego właściwości izolacyjne są nadal znakomite. Obniżona waga wypełnienia sprawia, że doskonale nadaje się do śpiworów zabieranych w długie podróże, gdzie każdy dodatkowy gram zmusza do zastanowienia.

Cechy:

1. Zatrzymuje ciepło nawet gdy jest mokre
2. Nadaje się do prania
3. Dobrze kompresujące się włókna wysokiej jakości

ISOFIBRE

Struktura syntetycznego Isofibre umożliwia uwięzienie ciepła w mikro-przestrzeniach powstałych we włóknie. Gdy śpiwór jest wypakowany, puste włókna rozprężają się, osiągający tym samym maksymalną puszystość i objętość. Wypełnienie nadaje się do pranie i utrzymuje ciepło, nawet gdy jest mokre.

 

HEX Rip Stop

Materiał zewnętrzny Hex Rip Stop Nylon to materiał z ripstop, lekki, nieprzemakalny, produkowany wg. wytycznych Snugpaka.